Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen i Energa planują rozwój odnawialnych źródeł energii

e-petrol.pl
2021-09-01 / 09:36
Orlen i Energa planują rozwój odnawialnych źródeł energii

PKN Orlen poinformował, że wraz ze spółką Energa, należącą do Grupy Orlen, zawarł porozumienie w sprawie finansowania budowy elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu. To kolejny krok w realizacji strategii Orlen2030 zakładającej rozwój niskoemisyjnych źródeł gazowych i zabezpieczenie systemu elektroenergetycznego opartego na odnawialnych źródłach energii.

- Intensyfikujemy działania, które wzmocnią naszą pozycję lidera transformacji energetycznej i zagwarantują neutralność emisyjną w 2050 roku. Nasza strategia zakłada osiągniecie powyżej 2,5 GW mocy w odnawialnych źródłach energii, ale także 2 GW w elektrowniach gazowych. Skutecznie realizujemy ten cel, a kolejnym krokiem, który nas do niego przybliży, może być budowa elektrociepłowni parowo-gazowej w Grudziądzu. To projekt, który, w przypadku decyzji inwestycyjnej, istotnie przyczyni się do stworzenia silnego, a przede wszystkim bilansującego się pionu energetycznego koncernu i zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski – mówi cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Zgodnie z porozumieniem, w przypadku podjęcia decyzji inwestycyjnej, PKN zobowiązał się do pełnego pokrycia nakładów inwestycyjnych związanych z realizacją projektu, ale nie więcej niż 1,8 mld zł. Warunkiem będzie jednak zawarcie przez spółkę celową CCGT Grudziądz umowy mocowej.

 

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.