Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Jakość paliw – nowelizacja z podpisem Prezydenta

e-petrol.pl
2021-08-27 / 09:33
Jakość paliw – nowelizacja z podpisem Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw - podała Kancelaria Prezydenta. Znowelizowane przepisy umożliwiają m.in. realizację Narodowego Celu Redukcyjnego poprzez uiszczenie opłaty zastępczej.

Ustawa ma umożliwić podmiotom zobowiązanym do realizacji Narodowego Celu Redukcyjnego wykonanie wyznaczonego obowiązku w 2021 r. oraz latach późniejszych na poziomie wyższym niż to jest możliwe w obecnym stanie prawnym. Chodzi m.in. o zniesienie obowiązku wspólnej sprawozdawczości z realizacji NCR, wydłużenie terminu na składanie sprawozdań rocznych z realizacji NCR oraz doprecyzowanie przepisów dotyczących kar dla podmiotów wspólnie realizujących NCR oraz możliwość wykorzystania instrumentu w postaci opłaty zastępczej.

Nowela zakłada też, że wodór wykorzystywany w pojazdach ma być objęty systemem monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Uwzględniono także zmianę definicji lekkiego oleju opałowego i ciężkiego oleju opałowego spowodowaną koniecznością dostosowania ich do zmian regulacji europejskich co do dopuszczalnej zawartości siarki w olejach.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.