Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Oszuści podszywają się pod Orlen i oferują inwestycje na rynku paliw

e-petrol.pl
2021-08-17 / 09:28
Oszuści podszywają się pod Orlen i oferują inwestycje na rynku paliw

Na portalu społecznościowym Facebook można natknąć się na nowe oszustwo. Pojawiła się kampania złodziei podszywających się pod Polski Koncern Naftowy Orlen. Cyberprzestępcy oferują pewny zysk z transakcji i gwarantują bezpieczeństwo ulokowanego kapitału.

Oszuści oferują możliwość zarabiania na rynku paliw, kusząc zyskami, brakiem ryzyka inwestycyjnego oraz możliwością zainkasowania pierwszej wypłaty z zysku jeszcze tego samego dnia, gdy nastąpi rejestracja. Strona financenews[.]pl, do której prowadzi reklama dostępna w mediach społecznościowych, jest opatrzona logotypami Orlenu oraz zdjęciem byłego prezesa koncernu Wojciecha Jasińskiego.

Z opinii ekspertów, oszustom chodzi o zainstalowanie programu umożliwiającego zdalne przejęcie kontroli nad pulpitem komputera. To pozwala cyberprzestępcom na kradzież pieniędzy z rachunku bankowego, gdy taki klient zaloguje się na swoje konto.
Słowa kluczowe: oszustwo internetowe
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.