Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Lotos podtrzymuje plany wydatków na inwestycje

e-petrol.pl
2021-08-13 / 09:52
Lotos podtrzymuje plany wydatków na inwestycje

Grupa Lotos przewiduje że jej nakłady inwestycyjne w 2021 r. wyniosą 1,4 mld zł, co jest zgodne z wcześniejszymi planami.

W pierwszym półroczu capex koncernu z Gdańska wyniósł 461 mln złotych i był o 63 mln złotych wyższy niż w ubiegłym roku.  Zdaniem wiceprezes Lotosu Jarosława Wróbla w 2021 r. nie powinno dojść już do wyraźnego pogorszenia się warunków makro. 

- Jeden z banków inwestycyjnych przewiduje średnią cenę za baryłkę ropy w czwartym kwartale 2021 roku na poziomie około 80 USD. Średnia cena w pierwszej połowie roku sięgała 67 USD za baryłkę. Z drugiej strony analitycy podają, że możliwe są też istotne wahnięcia cen baryłki. Czynnik chiński, czyli ewentualne spowolnienie popytu, został już zdyskontowany w trzecim kwartale przez sytuację w przemyśle na innych kontynentach – powiedział cytowany przez PAP Wróbel.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.