Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen chce efektywniejszej produkcji

e-petrol.pl
2021-07-28 / 09:42
Orlen chce efektywniejszej produkcji

Orlen inwestuje w produkcję wyrobów wysokomarżowych, w tym celu płocka spółka kupiła od amerykańskiej firmy licencję i projekt bazowy, by wdrożyć rozwiązania pozwalające na wzrost produkcji wyrobów wysokomarżowych, na przykład benzyn.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek powiedział, że zgodnie ze strategią płockiego koncernu spółka oprócz angażowania się w nowe obszary działalności, jednocześnie rozwija te dla niej podstawowe, czyli rafinerię i petrochemię.

W przypadku podjęcia decyzji realizacyjnej, PKN Orlen wdroży technologię amerykańskiej firmy inżynieryjnej KBR, która umożliwi pogłębiony przerób ropy w płockiej rafinerii i przetworzenie pochodzących z niego pozostałości w wyroby wysokomarżowe, m.in. gazy, benzynę, olej napędowy i propylen. W ten sposób spółka umocni swoją pozycję konkurencyjną na europejskim rynku paliwowym i petrochemicznym.

Realizacja będzie oznaczała wybudowanie zintegrowanego kompleksu produkcyjnego wykorzystującego technologię odasfaltowania rozpuszczalnikowego - SDA oraz i technologię fluidalnego krakingu katalitycznego ciężkich frakcji naftowych - RFCC. 

Orlen w komunikacie zaznaczył, że w najbliższych miesiącach planowane jest wykonanie projektu bazowego dla instalacji, a w kolejnym etapie, w przypadku podjęcia decyzji realizacyjnej, rozpoczęcie procesu wyboru jej wykonawcy.  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.