Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Złóż deklarację AKC-4 - w formie elektronicznej

e-petrol.pl
2021-07-23 / 13:00
Złóż deklarację AKC-4 - w formie elektronicznej

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przypomina, że deklarację AKC-4 za czerwiec (termin – 26 lipca) trzeba złożyć w formie elektronicznej, za pośrednictwem PUESC.

Mimo że formalnie termin mija dopiero w poniedziałek, eksperci rekomendują wcześniejsze jej złożenie, bo jak wskazują w ostatni dzień takiego terminu PUESC lubi się zawieszać - jego wydajność nie jest dostosowana do tak dużego ruchu na stronie.

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przypomina również, że do podpisu deklaracji akcyzowej nie da się wykorzystać profilu zaufanego ePUAP, zatem konieczne jest użycie komercyjnego podpisu kwalifikowanego lub certyfikatu celnego. To ostatnie narzędzie jest darmowe i możliwe do pobrania z PUESC, jednak skorzystanie z niego bywa jednak czasem problematyczne, bo oprogramowanie komputerów służbowych w wielu firmach blokuje aplikację CertSign (służącą do obsługi certyfikatu celnego) jako oprogramowanie potencjalnie niebezpieczne.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.