Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Lotos Petrobaltic będzie stawiać na morską energetykę wiatrową

e-petrol.pl
2021-07-22 / 09:42
Lotos Petrobaltic będzie stawiać na morską energetykę wiatrową

Flota Petrobalticu w najbliższych latach powiększy się o pięć specjalistycznych jednostek. Statki mają być wykorzystywane przy budowie i serwisowaniu farm wiatrowych na Bałtyku. Jak podał portal Trojmiasto.pl, obecnie firma prowadzi rozmowy z trójmiejskimi stoczniami.

W portalu czytamy, że Petrobaltic chce przejść ze świadczenia usług dla branży offshore na rzecz morskiej energetyki wiatrowej. Już teraz spółka realizuje badania geotechniczne, geofizyczne czy hydrograficzne dla podmiotów zewnętrznych. Ponadto Lotos Petrobaltic chce też zaangażować się w układanie kabli podmorskich, instalację fundamentów czy turbin wiatrowych oraz stacji transformatorowych. Petrobaltic ma też zajmować się konserwacją, wymianą i naprawą elementów morskich farm wiatrowych, ich modernizacją czy reinstalacją.

Lotos Petrobaltic to jedyne polskie przedsiębiorstwo górnicze zajmujące się poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy i gazu na polskim szelfie Morza Bałtyckiego oraz kompleksową obsługą logistyczną offshore, obsługą badań morza oraz zarządzaniem flotą.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.