Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Będzie uszczelnianie zakazu handlu w niedziele

e-petrol.pl
2021-07-20 / 09:50
Będzie uszczelnianie zakazu handlu w niedziele

Projekt uszczelniający zakaz handlu w niedziele przewiduje, że w niehandlową niedzielę otwarte mogą być te placówki, w których działalność pocztowa będzie przeważająca i wyniesie powyżej 50 proc. przychodów. Zmiany nie dotyczą stacji paliw.

Poseł PiS Janusz Śniadek powiedział, że projekt trafił do Sejmu i czeka na nadanie numeru i podpis pani marszałek. Złożony przez Śniadka projekt zakłada, że sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa, pod warunkiem że ten rodzaj działalności będzie dla niego przeważający. Inspekcja Pracy będzie sprawdzać, czy placówka spełnia warunek.

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie w 1 marca 2018 r. Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń, a zakaz nie obejmuje m.in. sprzedaży na stacjach paliw płynnych.

Słowa kluczowe: zakaz handlu w niedzielę

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.