Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Jeszcze w tym roku Grupa Lotos zainwestuje ok. 1,4 mld zł

e-petrol.pl/fot. Grupa Lotos
2021-07-16 / 09:45
Jeszcze w tym roku Grupa Lotos zainwestuje ok. 1,4 mld zł

Grupa Lotos planuje wydać na inwestycje w 2021 roku ok. 1,4 mld zł - poinformował wiceprezes Jarosław Wróbel w komunikacie prasowym.

W informacji podano, że obecnie Lotos realizuje około 360 projektów inwestycyjnych. Na inwestycje w 2021 roku wyda około 1,4 mld zł. Z uwagi na toczący się proces przejęcia kapitałowego przez PKN Orlen, pomorska spółka chce rozwinąć obszary wodoru, logistyki kolejowej, offshore oraz olejów bazowych. Jednocześnie prowadzi szereg innych projektów z zakresu innowacji.

W ramach centrum kompetencji wodorowych realizowane są dwa projekty: Green H2 i Pure H2. W ramach projektu Green H2 spółka chce zbudować wielkoskalową instalację do produkcji zielonego wodoru. Z kolei projekt Pure H2 to instalacja oczyszczania wodoru oraz infrastruktura do dystrybucji i tankowania tego paliwa.

W obszarze logistyki kolejowej, Lotos realizuje projekt dot. zakupu 326 jednostek do transportu intermodalnego, a spółka Lotos Petrobaltic zamierza uczestniczyć w transformacji energetycznej jako narodowy operator przy stawianiu, uruchamianiu i serwisowaniu morskich farm wiatrowych w Polskiej Ekonomicznej Strefie Morza Bałtyckiego.

Lotos podał, że toczy się proces modernizacji terminala w Piotrkowie Trybunalskim, który dzięki rozbudowie prawie czterokrotnie (do 11,1 tys. m3) zwiększy swoją pojemność magazynową. Ponad dwukrotnie zwiększy się jego zdolność przeładunkowa (do 700 tys. m3/rok).

Lotos podał, że wiosną 2022 r. rozpocznie się druga część remontu rafinerii. Pierwszą część postoju zrealizowano wiosną tego roku.

W ramach segmentu detalicznego, Lotos realizuje także program rozwoju sieci stacji paliw. W latach 2021-2023 do sieci własnej koncernu ma zostać włączonych łącznie 15 obiektów.
Słowa kluczowe: Grupa Lotos, inwestycje
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.