Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Lotos zanotował niższą marżę rafineryjną

e-petrol.pl
2021-07-05 / 09:49
Lotos zanotował niższą marżę rafineryjną

W czerwcu modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos spadła do 2,47 USD za baryłkę z poziomu 3,50 USD w maju - poinformowała spółka na swojej stronie internetowej.

Podsumowując dane w ujęciu kwartalnym Lotos podał, że w drugim kwartale modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos wzrosła do 3,40 USD na baryłce z 2,6 USD w pierwszym kwartale 2021 roku.

Nowa modelowa marża obliczana jest dla struktury uzysków wynikającej z uśrednionego scenariusza typowej pracy rafinerii - założono przerób roczny wynikający z 94 proc. wykorzystania mocy wytwórczych instalacji destylacyjnych. Do kalkulacji marży przyjęto uproszczoną strukturę uzysków, której przypisano indeksy cenowe: 23 proc. benzyna (w tym ksyleny, reformat, benzyna surowa), 63 proc. olej napędowy (w tym paliwo lotnicze, lekki olej opałowy, bazy olejowe), 8 proc. ciężki olej opałowy (w tym: asfalt, koks naftowy), a 6 proc. wsadu stanowi zużycie własne rafinerii. Kalkulację pomniejszono o szacowany koszt zużycia gazu ziemnego, który jest podstawowym paliwem używanym do procesów produkcyjnych na przerobioną baryłkę ropy naftowej.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.