Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kradli paliwo na stacjach benzynowych

e-petrol.pl
2021-06-14 / 09:57
Kradli paliwo na stacjach benzynowych

Mazowiecka policja poinformowała, że płońscy kryminalni zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy są związani z kradzieżami paliwa ze stacji benzynowych na terenie kilku powiatów. 36-latek i 23-latka tankowali do baków samochodów oraz plastikowych kanistrów, ale za paliwo nie płacili.

Policja podała, że od jakiegoś czasu płońscy policjanci otrzymywali zgłoszenia z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie powiatu o kradzieżach benzyny i oleju napędowego. Zazwyczaj opis kradzieży był podobny, a złodzieje to para - młoda kobieta i mężczyzna.

Kilka dni temu dzięki uzyskanym informacjom kryminalni ustalili miejsce, gdzie prawdopodobnie ma dojść do transakcji sprzedaży kradzionego paliwa. W czasie obserwacji tego miejsca zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, odpowiadającego wyglądowi sprawcy kradzieży. Na widok policjantów mężczyzna rzucił się do ucieczki, jednak niedługo potem został zatrzymany.

Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli narkotyki. Zarówno mężczyzna jak i kobieta trafili do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymani są sprawcami co najmniej kilku kradzieży paliwa z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie pow. płońskiego, ciechanowskiego i nowodworskiego. Do kradzieży używali różnych pojazdów osobowych: opla, mercedesa, volkswagena i fiata, montując na nich kradzione tablice rejestracyjne. Do baków aut oraz baniek znajdujących się w bagażniku jednorazowo tankowali od około 60 do blisko 200 litrów paliwa, po czym odjeżdżali.

36-latek i 23 latka usłyszeli zarzuty związane z kradzieżami paliwa za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie przedstawiony został również zarzut udzielania, a jego towarzyszce posiadania narkotyków. Oba przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat więzienia.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.