Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Fikcyjne transakcje gospodarcze na 4,6 mln zł

e-petrol.pl
2021-06-08 / 09:49
Fikcyjne transakcje gospodarcze na 4,6 mln zł

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podała, że kontrolerzy wykryli w jednej z wrocławskich spółek fikcyjne transakcje gospodarcze na kwotę ponad 4,6 mln zł.

Sprawa fikcyjnej działalności gospodarczej została ujawniona podczas kontroli celno-skarbowej. Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, kontrolerzy ujawnili, że od stycznia do października 2017 r. wrocławska spółka nie prowadziła rzeczywistej działalności gospodarczej.

Rzeczniczka przekazała, że prześledzono transakcje łańcuchowe - zakupu i sprzedaży oleju rzepakowego, słonecznikowego i ich składników, w której uczestniczyli dostawcy i kontrolowana spółka. Według kontrolerów KAS, spółka pełniła w karuzeli podatkowej rolę tzw. bufora, którego zadaniem było stworzenie pozorów prowadzenia legalnej działalności.

Faktury, które miały dokumentować transakcje w tym nielegalnym mechanizmie, nie potwierdzały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.

KAS oszacowała, że w wyniku działalności spółki nieprawidłowości w podatku VAT wyniosły ponad 4,6 mln zł. Sprawa była prowadzona pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.