Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Służby rozbiły paliwową grupę przestępczą

e-petrol.pl
2021-05-10 / 09:57
Służby rozbiły paliwową grupę przestępczą

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) poinformowała, że funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) i KAS zatrzymali 9 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała w branży paliwowej.

Śledczy ustalili, że gang działał w latach 2016 – 2018, a jego członkowie wprowadzali do obrotu w Polsce olej napędowy bez płacenia podatków. Przestępcy działali na terenie Polski, Łotwy, Litwy i Niemiec, a straty Skarbu Państwa szacuje się na minimum 32 mln zł.

Przedmiotem nielegalnego obrotu był olej napędowy kupowany od kontrahentów z Litwy, za pośrednictwem spółek zarejestrowanych w Niemczech, po czym przeprowadzano zmianę jego przeznaczenia na olej smarowy, który miał trafiać na Łotwę. Towar ostatecznie nie docierał do tego kraju, a był sprzedawany wśród odbiorców w Polsce jako olej napędowy, za który nie opłacano wymaganych stawek podatku akcyzowego i VAT. Według szacunków śledczych grupa mogła wprowadzać do obrotu nawet 160 cystern miesięcznie.

W Prokuraturze Regionalnej w Lublinie podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 2 osoby - zarzut kierowania tą grupą. Możliwe są dalsze zatrzymania.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.