Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Pandemia pozytywnie zweryfikowała połączenie Orlenu i Lotosu

e-petrol.pl
2021-05-06 / 09:43
Pandemia pozytywnie zweryfikowała połączenie Orlenu i Lotosu

Uczestnicy debaty w trakcie Kongresu 590 w środę mówili, że skutki gospodarcze pandemii COVID-19 potwierdzają trafność decyzji o fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos. Połączenie zakładów jest odpowiedzią na wyzwania rynkowe i zapewni rozwój z udziałem m.in innowacji i paliw alternatywnych.

Ekspert w obszarze inwestycji kapitałowych PKN Orlen Jacek Ciborski w trakcie panelu "Fuzja Orlen - Lotos: nowy koncern multienergetyczny w kontekście wyzwań rynku" ocenił m.in., że pandemia COVID-19 stała się katalizatorem wszystkich zmian, które zachodzą obecnie w wielu branżach, a w szczególności w branży oil&gas. Specjalista zwrócił uwagę, że presja konkurencyjna z innych rynków doprowadziła w ostatniej dekadzie do zamknięcia ponad 30 europejskich rafinerii.

Ciborski powiedział, że pandemia jest katalizatorem przemian i potwierdza konieczność integracji dwóch podmiotów, aby móc przeciwstawiać się i sprostać konkurencji globalnej. Jego zdaniem właśnie takie zjawiska pokazują konieczność działań integracyjnych, które pozwalałyby na wzmocnienie podmiotów, jak właśnie w przypadku fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos.
Słowa kluczowe: fuzja Lotosu i Orlenu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.