Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Lotos liczy na odbudowę popytu na olej napędowy i paliwo lotnicze

e-petrol.pl
2021-04-29 / 09:38
Lotos liczy na odbudowę popytu na olej napędowy i paliwo lotnicze

Marże Grupy Lotos w kwietniu pomimo trudnych i zmiennych warunków w otoczeniu wyglądają nieźle. Wojciech Zengteler, szef biura relacji inwestorskich Lotosu powiedział, że kluczowa dla spółki jest odbudowa popytu na diesla, bo to pozwoliłoby osiągnąć zakładane wcześniej parametry projektu EFRA.

W kwietniu marża kształtuje się na średnim poziomie 4,5 USD/b. Miesiąc rozpoczął się bardzo optymistycznie, odczyty były powyżej 5 USD, i obecnie wynosi ona około 4 USD. Zengteler ocenił, że  poziom 4,5 USD jest to coś, czego można się spodziewać do końca kwartału.

Dla Lotosu kluczowe jest odbicie składowej marży na dieslu, które to paliwo jest pod intensywną presją z powodu ograniczeń w ruchu lotniczym. Rafinerie bowiem, zamiast paliwa lotniczego produkują więcej diesla, w związku z czym jest większa podaż, a popyt, który jest odzwierciedleniem globalnej aktywności gospodarczej, za tą podażą nie nadąża.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.