Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

W dostawach morskich przeważała ropa inna niż rosyjska

e-petrol.pl
2021-04-23 / 09:51
W dostawach morskich przeważała ropa inna niż rosyjska

W minionym roku dostawy na potrzeby krajowe ropy naftowej innych gatunków niż ropa rosyjska REBCO stanowiły blisko 70 proc. dostaw morskich, w porównaniu do 64 proc. rok wcześniej, poinformował ISBnews wiceprezes PERN Rafał Miland. W roku 2020 nastąpiło pogłębienie dywersyfikacji dostaw ropy naftowej z morza.

Miland powiedział agencji ISB, że jeśli chodzi o przeładunki ropy naftowej w Naftoporcie w ubiegłym roku, to wyraźnie można zauważyć wpływ pandemii koronawirusa na ten obszar. Mniejszy popyt na paliwa i ropę naftową powodowany m.in. wprowadzeniem przez poszczególne kraje szeregu obostrzeń sanitarnych spowodowały, że tą drogą do Polski trafiło o jedną piątą surowca mniej niż w 2019 roku, kiedy przypłynęły zbiornikowce z ładunkiem łącznym przekraczającym 14 mln ton ropy.

Trudno porównywać rok 2020 do poprzedzającego, bowiem w 2019 z uwagi na kryzys chlorkowy, kiedy to przez 46 dni nie odbywały się dostawy za pośrednictwem rurociągu "Przyjaźń", co spowodowało znacznie wyższe obroty Naftoportu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.