Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Czy gaz może być alternatywą wobec wodoru?

e-petrol.pl
2021-04-23 / 09:29
Czy gaz może być alternatywą wobec wodoru?

Uczestnicy dyskusji o transformacji energetycznej na konferencji klimatycznej TOGETAIR uznali, że praktycznie nie ma alternatywy dla gazu ziemnego, jako paliwa przejściowego na drodze do bezemisyjnego wytwarzania energii.

Prezes Taurona Paweł Strączyński powiedział, że wodór zapewne będzie paliwem docelowym w gospodarkach neutralnych klimatycznie, ale dziś w odpowiednich ilościach nie jest dostępny, a do czasu wdrożenia technologii zielonego wodoru niezbędne jest użycia gazu jako paliwa przejściowego.

Zdaniem Strączyńskiego nie ma dziś alternatywy dla węgla innej niż gaz, a dodatkowo "jeżeli szybko nie zbudujemy bloków na gaz dostosowanych do wodoru, stabilność polskiego systemu będzie zagrożona". Zwłaszcza, że w jego ocenie, w projekcie jądrowym musimy być przygotowani na opóźnienia.

Prezes Naftoserwisu Paweł Jakubowski ocenił, że w najbliższym czasie nie wybudujemy równoległej infrastruktury do przesyłu i dystrybucji wodoru i musimy myśleć o adaptowaniu istniejącej sieci do nowego paliwo.
 
Słowa kluczowe: gaz ziemny, wodór

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.