Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

CBA zatrzymuje kolejne osoby za wyłudzenia VAT w handlu paliwami

e-petrol.pl
2021-04-20 / 09:53
CBA zatrzymuje kolejne osoby za wyłudzenia VAT w handlu paliwami

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że zatrzymało kolejne dwie osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyłudzania podatku VAT w obrocie paliwami.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach wspierani przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Szczecinie, zatrzymali 2 przedsiębiorców zamieszkałych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymania nastąpiły w sprawie działania zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT w związku z obrotem paliwami. Prokuratura bada działalność czeskiej spółki handlującej paliwami ciekłymi, która w 2016 roku otworzyła oddział w Polsce. Spółka nabywała paliwa ciekłe od kontrahentów z Litwy i Niemiec, a następnie sprzedawała je odbiorcom w Polsce, ale innym niż określeni w deklaracjach podatkowych. Proceder oparty był o szereg podmiotów gospodarczych wystawiających fikcyjne faktury VAT. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplonego podatku VAT ujawnione w toku śledztwa wynoszą około 10 mln zł.

Zatrzymani w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz uchylania się od opodatkowania podatkiem VAT. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA przypomniał, że wcześniej w toku śledztwa zarzuty usłyszało 5 osób. Wobec dwóch z nich stosowany jest tymczasowy areszt.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.