Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PERN ponownie zwiększy pojemności magazynowe na paliwa

e-petrol.pl
2021-04-19 / 09:52
PERN ponownie zwiększy pojemności magazynowe na paliwa

PERN w piątek ogłosił przetarg na budowę 7 zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 224 tys. metrów sześc. wraz z infrastrukturą towarzyszącą w swoich bazach paliw. Rozbudowa ma objąć obiekty w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej i Dębogórzu.

PERN w postępowaniu przetargowym określił, że dotyczy ono trzeciego już etapu rozbudowy baz paliw tej spółki w ramach realizowanego tam Programu Megainwestycji, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, ale także odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

Zadaniem wykonawców będzie budowa siedmiu zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 224 tys. metrów sześc. w trzech różnych lokalizacjach PERN. Jak wyjaśniła spółka, przetarg dotyczy budowy zbiorników o pojemności po 32 tys. metrów sześc. każdy - trzech w bazie w Koluszkach, trzech w bazie w Nowej Wsi Wielkiej oraz jednego w bazie w Dębogórzu, która jest przystosowana do odbioru dostaw z Morza Bałtyckiego realizowanych statkami.

Oferty w postępowaniu można składać do 17 maja.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.