Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen rozmawia ze związkowcami z Polska Press

e-petrol.pl
2021-04-16 / 09:40
Orlen rozmawia ze związkowcami z Polska Press

Aktualny stan warunków pracy i płac w spółce Polska Press, konsekwencje wynikające z prowadzonych w ostatnich latach w spółce zwolnień pracowników, a także perspektywy rozwoju spółki – to tematy, które poruszono podczas pierwszego spotkania prezesa zarządu PKN Orlen Daniela Obajtka z przedstawicielami Komisji Międzyzwiązkowej Związków Zawodowych w Polska Press.

Z rozmów pomiędzy prezesem Orlenu a związkami zawodowymi wynika, że większość pracowników od 2008 roku nie miała podwyżek wynagrodzeń. W spółce nie istnieje przejrzysty system premiowania, ani nagradzania szeregowych pracowników.
 
Ważnym tematem omawianym podczas spotkania była realizacja misji dziennikarzy Polska Press względem mieszkańców regionów. Zdaniem przedstawicieli Komisji Międzyzakładowej jest ona utrudniona ze względu na znaczące redukcje etatów, które nastąpiło w ramach optymalizacji kosztów w Polska Press w ciągu ostatnich kilku lat.
W trakcie spotkania uzgodniono również najważniejsze tematy wymagające współpracy. W pierwszej kolejności przede wszystkim jest to poprawa warunków pracy i płacy w Polska Press. Zadeklarowano również powołanie zespołu, który wypracuje rozwiązania satysfakcjonujące obie strony.

Podczas spotkania prezes Daniel Obajtek zapewnił, że nie są planowane zwolnienia wśród pracowników Polska Press, a PKN Orlen, jako właściciel będzie przestrzegał zasad wynikających z prawa prasowego i nie zamierza ingerować w treści dziennikarskie publikowane w tytułach wydawanych przez Polska Press.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.