Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Anwim debiutuje z obligacjami na Giełdzie Papierów Wartościowych

e-petrol.pl
2021-04-15 / 09:58
Anwim debiutuje z obligacjami na Giełdzie Papierów Wartościowych

Obligacje wyemitowane przez Anwim zadebiutują na rynku Catalyst w czwartek, 15 kwietnia br., podała spółka i dodała, że w obieg zostanie wprowadzonych 50 tys. obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Będą to papiery z terminem wykupu na 18 grudnia 2023 r.

Anwim w komunikacie prasowym przypomniał, że 16 listopada 2020 r. ustanowił program emisji obligacji o wartości 150 mln zł, a 14 grudnia tego roku nastąpiła pierwsza emisja obligacji serii A w wysokości 50 mln zł. Obecnie, obligacje trafiają do Alternatywnego Systemu Obrotu Catalyst prowadzonego przez GPW, co pozwoli upłynnić obrót na rynku wtórnym. Fundusze pozyskane w ramach emisji zostaną przeznaczone na dalszy, dynamiczny rozwój sieci stacji paliw Moya.

Wejście na rynek Catalyst sprawi, że obrót obligacjami będzie jeszcze prostszy. Zależy nam na tym, by inwestorzy mieli pełne przekonanie, że warto stawiać na Anwim i sieć stacji paliw Moya – zarówno na rynkach finansowych, jak i gdy mają potrzebę zatankowania pojazdu. Cieszymy się, że wspólnie z nabywcami naszych obligacji przybliżamy się do naszego celu, jakim jest poziom minimum 500 stacji do końca 2024 r. – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim S.A.

Obecnie pod marką Moya działa obecnie ponad 320 stacji paliw.
Słowa kluczowe: Anwim S.A., obligacje

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.