Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PGNiG przebuduje węglową elektrociepłownię na gaz i olej napędowy

e-petrol.pl
2021-04-15 / 09:44
PGNiG przebuduje węglową elektrociepłownię na gaz i olej napędowy

Spółka PGNiG Termika poinformowała o rozpoczęciu modernizacji opalanej węglem elektrociepłowni w podwarszawskim Pruszkowie. W pierwszej kolejności powstanie tam nowa kotłownia gazowo-olejowa o mocy 45 MWt.

Elektrociepłownia w Pruszkowie ma obecnie moc cieplną 186 MWt, przy 9 MW mocy elektrycznej. W pierwszym etapie modernizacji powstanie nowa kotłownia gazowo-olejowa. W kolejnych latach planowane są dalsze inwestycje w Pruszkowie polegające na sukcesywnym zastępowaniu dotychczasowych instalacji wytwórczych nowymi źródłami. W rezultacie nastąpi poprawa efektywności produkcji oraz ograniczenie wpływu zakładu na środowisko.

Jak podaje serwis pb.pl w Pruszkowie dotychczas wykorzystywane instalacje spalające węgiel do produkcji ciepła sieciowego zostaną częściowo zastąpione nowoczesnymi jednostkami zasilanymi gazem ziemnym i spełniającym standardy emisyjne olejem napędowym.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.