Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Unimot jesienią uzyska pozwolenia na budowę farm fotowoltaicznych

e-petrol.pl
2021-04-14 / 09:47
Unimot jesienią uzyska pozwolenia na budowę farm fotowoltaicznych

Grupa Unimot powinna uzyskać wszystkie pozwolenia na budowę farm fotowoltaicznych o mocy 122 MW do końca III kwartału br., poinformował o tym Łukasz Hołubowski, udziałowiec spółki zależnej Unimotu - Naturalna Energia.

Hołubowski, podczas GPW Innovation Day powiedział, że Naturalna Energia posiada już pozwolenia na budowę farm fotowoltaicznych o mocy 36 MW w okolicach Stargardu, a do końca III kwartału 2021 roku powinna mieć już komplet pozwoleń dla wszystkich projektów o mocy 122 MW. Trwają także prace związane z wyłonieniem generalnego wykonawcy projektów o mocy 36 MW, co powinno nastąpić w najbliższych tygodniach.

Prezes Unimotu Adam Sikorski dodał, że capex na te projekty 122 MW jest rzędu ok. 300 mln zł. Unimot rozmawia z partnerami, z którymi będzie realizować te projekty. Sojusze są jedną ze ścieżek naszego rozwoju. Pierwotnie spółka zapowiadała, że pierwsze przychody z farm fotowoltaicznych mogą nastąpić jeszcze w 2021 roku, ale możliwe, iż przesunie się to na wiosnę 2022 roku.
Słowa kluczowe: farma fotowoltaiczna, Unimot

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.