Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Korzyści połączenia PGNiG z Orlenem

e-petrol.pl
2021-04-08 / 09:52
Korzyści połączenia PGNiG z Orlenem

Większe możliwości finansowania inwestycji w transformację energetyczną przez jeden duży podmiot to jeden z pozytywnych aspektów połączenia z Orlenem - powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" prezes PGNiG Paweł Majewski.

Majewski pytany, czy w związku z rosnącym krajowym zapotrzebowaniem na gaz Polska podpisze w przyszłości jakiś kontrakt z Gazpromem, przypomniał, że kontrakt jamalski wygasa z końcem 2022 r. Jednocześnie zaznaczył, że PGNiG jest podmiotem działającym na konkurencyjnym rynku. Nie wykluczył jednocześnie zakupu w przyszłości np. spotowego wolumenu od Gazpromu, ale wyraźnie zaznaczył, że celem spółki jest dywersyfikacja dostaw gazu i uniezależnienie się od jednego kierunku dostaw.

W rozmowie prezes odniósł się też do przejęcia PGNiG przez Orlen i powiedział, że widzi widzi pozytywne aspekty tego procesu. Nowy Zielony Ład wymusi na spółkach dywersyfikację działalności, czyli tu jak najbardziej jest pole do zagospodarowania przez taki multienergetyczny koncern, który będzie prowadził działalność w zakresie wszystkich rodzajów paliw – z wyjątkiem węgla.

Majewski dodał, że jeden duży podmiot będzie miał zdecydowanie większe możliwości finansowania inwestycji w transformację energetyczną, a także będzie w stanie skutecznie konkurować z największymi graczami.
Słowa kluczowe: Paweł Majewski, PGNiG

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.