Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen odpisze 950 mln zł od wyniku za 2020 r.

e-petrol.pl
2021-04-06 / 09:50
Orlen odpisze 950 mln zł od wyniku za 2020 r.

PKN Orlen poinformował, że ujął odpisy i odwrócenia aktualizujące wartość aktywów trwałych, których łączny wpływ na wynik skonsolidowany koncernu za 2020 r. wyniesie ok. minus 950 mln zł.

Najwyższa kwota odpisów o wartości 803 mln zł dotyczy aktywów trwałych w Orlen Upstream o łącznej wartości netto ok. 803 mln zł. Kwota odpisów netto wynika z aktualizacji wyceny aktywów wydobywczych w Orlen Upstream Polska i Orlen Upstream Kanada.

PKN Orlen ujął też odpisy aktualizujące wartość aktywów trwałych w Orlen Lietuva o łącznej wartości ok. 81 mln zł. Oszacowana kwota odpisów wynika z aktualizacji wyceny aktywów w oparciu o przeprowadzone testy na utratę wartości.

Odpisy aktualizujące wartość aktywów trwałych w Unipetrol a.s. sięgnęły łącznej kwoty ok. 66 mln zł. Oszacowana kwota wynika z odpisu aktualizującego aktywów Paramo a.s. związanego z zatwierdzeniem nowej strategii działalności oraz decyzją o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Kolin.

PKN Orlen przedstawi raporty roczne skonsolidowany i jednostkowy za 2020 r. 15 kwietnia.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.