Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Napad na stację paliw

e-petrol.pl
2021-03-18 / 09:54
Napad na stację paliw

We wtorek 16 marca około godziny 19.40 do jednej ze stacji paliw w Rybniku wtargnął mężczyzna, który nożem sterroryzował obsługę i zażądał pieniędzy. Podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy policji został postrzelony w nogę.

Napastnik został zatrzymany w trakcie napadu na stację, dzięki powiadomieniu dzielnicowych przez przypadkowego świadka. W chwili, kiedy stróże prawa weszli do środka stacji, zastali stojącego za ladą mężczyznę, który trzymał w ręku nóż. Pomimo wezwania do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, agresywny 41-latek będąc blisko policjanta, zamachnął się w jego kierunku. Policjant w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia użył broni służbowej i postrzelił napastnika w nogę.

Mieszkaniec Rybnika został zatrzymany i obezwładniony. Po udzieleniu pierwszej pomocy, mężczyzna trafił do szpitala, a następnie do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Słowa kluczowe: napad na stację

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.