Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Dywidenda i podtrzymanie prognozy zysków

e-petrol.pl
2021-03-08 / 09:39
Dywidenda i podtrzymanie prognozy zysków

W piątek Unimot poinformował, że podtrzymuje prognozę 75,3 mln zł skorygowanego zysku EBITDA w 2021 r. Spółka będzie też chciała wypłacić dywidendy za 2020 roku na poziomie równym lub zbliżonym do wypłaconej rok wcześniej, czyli 1,97 zł na akcję.

Dobry początek roku zarówno pod względem wolumenów, jak i marż zaowocował tym, że Unimot podtrzymuje prognozę skorygowanego zysku EBITDA w ujęciu skonsolidowanym na poziomie 75,3 mln zł w 2021 roku, choć nie wyklucza korekt w dalszej części roku, poinformował prezes Adam Sikorski.

Unimot będzie starał się zarekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy za 2020 roku na poziomie równym lub zbliżonym do wypłaconej rok wcześniej. 

Na początku marca Unimot poinformował, że zgodnie z danymi wstępnymi odnotował jednostkowy zysk netto w wysokości 35,7 mln zł. Sikorski powiedział, że jeżeli uwzględniona zostanie wycena zapasów, to rzeczywisty zysk netto spółki zbliżył się do 50 mln zł w 2020 roku.

Spółka podała też, że liczy na pierwsze przychody z farm fotowoltaicznych w tym roku. Obecnie Grupa Unimot realizuje trzy projekty fotowoltaiczne i jeśli do końca II kwartału 2021 roku uda się rozpocząć budowę pierwszych farm fotowoltaicznych o mocy 32 MW, to – zdaniem prezesa Unimotu Adama Sikorskiego - pierwsze przychody z tego tytułu możliwe są jeszcze przed końcem 2021 roku. Dodatkowo zgodnie z harmonogramem, w II kwartale 2021 roku ruszy również produkcja własnych paneli fotowoltaicznych przez Unimot w zakładzie w Sędziszowie.Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.