Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen będzie musiał zapłacić Elektrobudowie ok. 20 mln zł

e-petrol.pl
2021-03-01 / 09:54
Orlen będzie musiał zapłacić Elektrobudowie ok. 20 mln zł

Spółka Elektrobudowa poinformowała, że ma otrzymać od PKN Orlen łącznie 14,6 mln zł i 1,38 mln euro tytułem podatku VAT oraz faktur niezapłaconych i niepotrąconych przez Orlen, co wynika z częściowych wyroków, które zapadły w postępowaniu arbitrażowym.

Pod koniec 2019 roku Elektrobudowa złożyła do Sądu Arbitrażowego przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców pozew przeciwko PKN Orlen na łączną kwotę ok. 103,9 mln zł oraz ok. 11,5 mln euro. W komunikacie podano, że z uwagi na skomplikowany oraz wielowątkowy charakter wzajemnych roszczeń rozpatrywanych w ramach postępowania arbitrażowego Sąd zdecydował o wyodrębnieniu szeregu pomniejszych kwestii oraz spornych roszczeń do odrębnych postępowań składowych.

PAP przypomniała, że w listopadzie Elektrobudowa i PKN Orlen zdecydowały o przeprowadzeniu postępowania arbitrażowego przed sądem w Warszawie dotyczącym rozstrzygnięcia sporów przy umowie na projektowanie, dostawę oraz budowę przez Elektrobudowę instalacji metatezy w zakładzie produkcyjnym Orlenu w Płocku.
Słowa kluczowe: arbitraż, Elektrobudowa, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.