Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rozpoczyna się planowy remont w gdańskiej rafinerii

e-petrol.pl
2021-02-25 / 09:55
Rozpoczyna się planowy remont w gdańskiej rafinerii

Jutro, 26 lutego, w gdańskiej rafinerii Lotosu rozpoczną się cykliczne postoje remontowe instalacji - podała spółka. W trakcie prac zatrzymanych będzie 19 z ponad 60 instalacji, ale w czasie postojów pozostałe instalacje rafinerii będą pracować. Remonty potrwają do 1 maja br.

Jak podkreśliła Grupa Lotos, zatrzymanie tylko części instalacji produkcyjnych pozwoli na równoległe utrzymanie przerobu ropy w rafinerii oraz ekspedycję i sprzedaż produktów w całym okresie remontu.

Koszty związane z postojem remontowym, które wpłyną na obniżenie wyniku operacyjnego za 2021 rok wyniosą około 130 mln zł. Maksymalna wielkość obniżenia przerobu wynikająca bezpośrednio z postoju remontowego to 5 proc. w skali roku.

Warto wspomnieć, że remont po raz pierwszy zostanie zrealizowany w formule postoju częściowego (druga część wiosną 2022 roku).  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.