Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Grupa Orlen zwiększa zaangażowanie na Litwie

e-petrol.pl
2021-02-25 / 09:35
Grupa Orlen zwiększa zaangażowanie na Litwie

Grupa Orlen poinformowała, że aktywnie angażuje się w inicjatywy społeczne i kulturalne na Litwie, wspiera również Polaków mieszkających w tym kraju. Dzisiaj prezes PKN Orlen Daniel Obajtek spotka się z litewską premier Ingridą Šimonyte i będzie rozmawiał o możliwościach zwiększenia zaangażowania gospodarczego w tym kraju.

Dzięki zaangażowaniu Orlen Lietuva zbudowano oddział dziecięcy w Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Bieżąca współpraca obejmuje także ważne projekty kulturalne i edukacyjne realizowane przez Dom Kultury Polskiej. W tym miejscu odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy, jako podziękowanie za wsparcie Orlen Lietuva dla działalności ośrodka.

Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen podkreśla, że Grupa Orlen zarządza jedyną rafinerią w regionie państw bałtyckich, jest jedną z największych spółek na Litwie i kluczowym pracodawcą w regionie, a z tym wiąże się określona odpowiedzialność. Oprócz realizacji inwestycji Orlen pamięta zadaniach społecznych.   

Jak podało Polskie Radio, dzisiejsze spotkanie z premier Ingridą Šimonyte będzie dotyczyć obecności Orlenu na Litwie i działań związanych z modernizacją rafinerii. Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że Orlen jest spółką, która jest liderem w transformacji energetycznej w tej części Europy i dlatego chce  porozmawiać z panią premier Litwy szerzej w zakresie paliw i energetyki zeroemisyjnej. Oprócz spotkania z szefową litewskiego rządu przewidziane są też spotkania z ministrami energetyki, ministrem finansów oraz szefem resortu środowiska.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.