Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Pracownica stacji paliw pomogła ująć złodziei paliwa

e-petrol.pl
2021-02-25 / 09:33
Pracownica stacji paliw pomogła ująć złodziei paliwa

We wtorek na stacji paliw w gminie Baboszewo doszło do kradzieży 100 l paliwa. Sprawców pomogła zatrzymać pracownica stacji paliw. Złodzieje przyznali się do winy i zostali ukarani.

23 lutego po godz. 12 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw, na terenie gm. Baboszewo. Ze zgłoszenia wynikało, że dwaj mężczyźni, którzy przyjechali osobowym oplem, zatankowali blisko 100 litrów oleju napędowego do baniek znajdujących się w bagażniku. Nie zapłacili za paliwo i w pośpiechu odjechali.

Policja podała, że sprawców udało się szybko namierzyć, bowiem czujna pracownica stacji pojechała za złodziejami i zadzwoniła na numer alarmowy, informując na bieżąco, w którym kierunku jedzie. Policjanci zauważyli wskazany samochód i zajechali mu drogę. Okazało się, że oplem kieruje 25-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Policjanci ustalili, że młody mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Razem z nim podróżował 19-latek. W bagażniku opla policjanci znaleźli kanistry z paliwem, a pod wycieraczką przy fotelu pasażera tablice rejestracyjne, które po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazały się być kradzione.

Paliwo zostało w całości odzyskane, a obaj sprawcy przyznali się do kradzieży. Policjanci nałożyli na nich wysokie mandaty karne. Ponadto 25-latek odpowie również za niestosowanie się do wyroku sądu, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.