Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PKN Orlen, Energa i PGNiG utworzą nową firmę

e-petrol.pl
2021-02-25 / 09:30
PKN Orlen, Energa i PGNiG utworzą nową firmę

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wspólny wniosek złożony przez PKN Orlen, Energę i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą CCGT Ostrołęka, podał Urząd.

UOKiK podał w komunikacie, że planowana koncentracja polega na utworzeniu przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A., Energa S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. wspólnego przedsiębiorcy na bazie przedsiębiorcy utworzonego w tym celu przez Energa, tj. CCGT Ostrołęka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ostrołęce. Utworzenie wspólnego przedsiębiorcy nastąpi poprzez objęcie przez PGNiG 49 proc. udziałów w kapitale zakładowym CCGT Ostrołęka, co nastąpi po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK. Wniosek wpłynął 24 lutego, sprawa jest w toku.

CCGT Ostrołęka będzie odpowiedzialna za realizację projektu budowy elektrowni gazowo-parowej, a po jej oddaniu do użytkowania, za jej eksploatację.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.