Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen zaangażowany w Formułę 1

e-petrol.pl/fot. PKN Orlen
2021-02-23 / 09:48
Orlen zaangażowany w Formułę 1

W poniedziałek zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował bolid w Warszawie. W wydarzeniu zorganizowanym na największej w Europie scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi i Robert Kubica zaprezentowali nowy model C41.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że zaangażowanie w Formułę 1 spółka traktuje jako inwestycję, która nie tylko wzmacnia jej wizerunek, ale też wspiera biznes Grupy Orlen. Tylko w 2020 roku z samych transmisji telewizyjnych Orlen osiągnął ponad 400 milionów złotych ekwiwalentu reklamowego. To trzy razy więcej niż w poprzednim sezonie. Z kolei w mediach społecznościowych ekwiwalent wyniósł ponad 30 milionów złotych.

Dzięki zaangażowaniu w F1, PKN Orlen dociera do miliardów kibiców na całym świecie. Płocki koncern podał, że rywalizację na torze F1 transmituje 51 krajowych telewizji, a sponsoring Alfa Romeo Racing Orlen wzmacnia rozpoznawalność marki na całym świecie. Produkty Grupy Orlen dostępne są w ponad 110 krajach na całym świecie, a około 60 proc. obrotów generowanych jest na rynkach zagranicznych.

W sezonie 2021 znak PKN Orlen będzie eksponowany między innymi na tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo, lusterkach oraz na sekcjach bocznych. Logotyp widoczny będzie także na klatce piersiowej i plecach kombinezonów oraz w trzech miejscach na kaskach wszystkich kierowców. Dodatkowo znajdzie się także na odzieży mechaników i personelu zespołu oraz na transporterach, wnętrzu garażu i motorhome.
Słowa kluczowe: Formuła 1, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.