Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Szykuje się drugi SLIM VAT

e-petrol.pl
2021-02-22 / 09:34
Szykuje się drugi SLIM VAT

Kilka miesięcy temu opracowany został pierwszy pakiet SLIM VAT mający na celu ułatwienie przedsiębiorcom rozliczania podatku od towarów i usług. Rozpoczęły się prekonsultacje w sprawie kolejnego: SLIM VAT 2.

Jak podał ‘’Puls Biznesu’’ resort finansów przygotował wstępne rozwiązania dalszych ułatwień w rozliczaniu VAT i zbiera do nich opinie.

Zmiany planowane w SLIM VAT 2 mają dotyczyć fakturowania, a ponadto odliczeń VAT, rozliczeń w obrocie międzynarodowym, handlu nieruchomościami oraz stosowania mechanizmu podzielnej płatności (split payment) i korzystania z ulgi na złe długi.

Jan Sarnowski, wiceminister finansów wyjaśnił, że dzięki zmianom, podatnicy nie będą już musieli wskazywać choćby przyczyny korekty faktur. Resort rezygnuje także z duplikatów oraz wydłuża możliwość wystawienia faktury z 30 do 60 dni przed dostawą towarów, wykonaniem usługi czy otrzymaniem zaliczki. Zwiększy się również elastyczność realizacji prawa do odliczenia VAT.

Prekonsultacje są otwarte dla wszystkich. Uwagi i opinie można zgłaszać na adres sekretariat.pt@mf.gov.pl do 1 marca.
Słowa kluczowe: konsultacje, SLIM VAT 2

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.