Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen inwestuje w fotowoltaikę

e-petrol.pl
2021-02-22 / 09:29
Orlen inwestuje w fotowoltaikę

Spółka z Grupy Orlen - Orlen Aviation, zainwestuje w nowoczesną i przyjazną środowisku technologię fotowoltaiczną. Na warszawskich budynkach biurowych zamontowane zostaną dwie mikroinstalacje o łącznej mocy blisko 100 kWp.

Orlen podał, że panele umożliwią Orlen Aviation zmniejszenie opłat za zakup energii elektrycznej z sieci i przyczynią się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Inwestycja spółki wpisuje się w strategię Orlen2030 zakładającą rozwój koncernu oparty głównie o zero- i niskoemisyjne źródła energii.

- W strategii Orlen2030 jasno zadeklarowaliśmy, że będziemy inwestować w odnawialne źródła energii, ponieważ przybliża nas to do celu osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r. Dotrzymujemy słowa. Jednym ze źródeł, które już intensywnie rozwijamy, jest fotowoltaika. W styczniu rozpoczęliśmy budowę farmy o mocy 20 MW w gminie Przykona, jednocześnie chcemy realizować projekty na mniejszą skalę. Wkrótce instalacja fotowoltaiczna powstanie na budynkach spółki Orlen Aviation. Wcześniej produkcję ekologicznej energii elektrycznej na własne potrzeby rozpoczął Orlen Projekt. Inicjatywy te, to ważny krok w rozbudowie nowoczesnego, niskoemisyjnego segmentu energetycznego Grupy Orlen – mówi, cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

W pierwszym etapie, którego realizacja planowana jest w najbliższych miesiącach, zbudowana zostanie instalacja o mocy prawie 50 kWp, natomiast w drugim, przewidzianym do końca tego roku, instalacja o mocy 48 kWp. Inwestycja Orlen Aviation umożliwi wyprodukowanie w ciągu roku ok. 97 MWh energii elektrycznej, którą w całości spółka wykorzysta do zasilania własnych budynków biurowych i bazy paliw lotniczych. Pozwoli jej to zmniejszyć zakupy energii pochodzącej z sieci.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.