Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Jest zgoda na budowę fragmentu rurociągu Boronów-Trzebinia

e-petrol.pl
2021-02-11 / 09:35
Jest zgoda na budowę fragmentu rurociągu Boronów-Trzebinia

Wojewoda małopolski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę ropociągu relacji Boronów-Trzebinia, odcinka przebiegającego przez powiaty olkuski i chrzanowski. Projekt budowy jest realizowany przez PERN w ramach programu Megainwestycje.

Wybudowany ropociąg będzie przedłużeniem do terminala w Trzebini istniejącego rurociągu produktowego relacji Płock - Koluszki - Boronów. Jego budowa realizowana jest w oparciu o ustawę z 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym.

Jak wskazał w środę wojewoda Kmita, budowa ropociągu Boronów-Trzebinia jest jedną z kluczowych inwestycji w sektorze naftowym realizowaną w zachodniej Małopolsce - dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo energetyczne w zakresie zaopatrzenia w paliwa obszaru południowej Polski. Wojewoda podkreślił także, że budowa ropociągu zmniejszy także ruch na drogach powiatowych i gminnych generowany przez przejeżdżające cysterny, który obecnie wynosi ponad 130 pojazdów na dobę.

W styczniu PERN zawarł umowę na wykonywanie budowy rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia z konsorcjum: Przedsiębiorstwo AGAT SA oraz ZRUG sp. z o.o.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.