Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Polski koncern paliwowy jest zainteresowany stacjami na Słowenii?

e-petrol.pl
2021-02-09 / 09:30
Polski koncern paliwowy jest zainteresowany stacjami na Słowenii?

PKN Orlen przeanalizuje ofertę zakupu 120 stacji paliw w Słowenii, które chce sprzedać austriacki OMV - podała wiceprezes koncernu Patrycja Klarecka.

Klarecka powiedziała, że Orlen analizuje wszystkie oferty, które się pojawiają w regionie i także ewentualne przejecie stacji OMV będzie poddane ocenie. Wiceprezes Orlenu nie odpowiedziała jednak wprost czy PKN jest zainteresowany kupnem 120 stacji paliw w Słowenii.

Prezes Daniel Obajtek dodał, że kwestię ewentualnej akwizycji należy rozpatrywać w szerszym kontekście niż tylko ewentualnego przejęcia sieci stacji paliw. Obajtek wskazał, że istotnym jest od kogo Orlen miałby być zależny na tamtejszym rynku hurtowym oraz czy będzie tam miał pojemności magazynowe. Prezes podkreślił, że przejęcie ma sens wtedy, kiedy możliwe będzie spięcie całej logistyki takiego przedsięwzięcia.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.