Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Paliwo z Lotosu dla statku badawczego Baltica

e-petrol.pl
2021-01-27 / 14:45
Paliwo z Lotosu dla statku badawczego Baltica

Grupa Lotos poinformowała, że spółka Lotos Asfalt wygrała przetarg na dostawy niskosiarkowego oleju napędowego dla statku badawczego Baltica. To jednostka, która prowadzi m.in. badania oceanograficzne i biologiczno-rybackie na Bałtyku.

Do jednostki badawczej Baltica trafi lekkie paliwo MGO o zawartości siarki do 0,1 proc. produkcji Grupy Lotos. Dostawy będą odbywały się przez 12 miesięcy, w regularnych odstępach czasu, przy pomocy nowoczesnych autocystern przystosowanych do dostaw na statki.

Właścicielami statku badawczego Baltica są Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy (który jest także armatorem jednostki) oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Oddział Morski w Gdyni. Do głównych zadań statku należą badania oceanograficzne i biologiczno-rybackie na Bałtyku, badania nad funkcjonowaniem ekosystemu Bałtyku oraz badania środowiska Morza Bałtyckiego. 

Spółka Lotos Asfalt konsekwentnie rozszerza obecność na rynku niskosiarkowych morskich paliw żeglugowych. Jako producent i dostawca, spełniamy bardzo rygorystyczne wymagania ekologiczne. Liczę, że dzięki dostawom paliwa Lotosu przyczynimy się do badań nad ekosystemem Bałtyku. Wolumen kontraktu jest relatywnie niewielki, jednak udowadnia on dbałość o nawet najmniejszego klienta. W tym roku Morski Instytut Rybacki obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia, dlatego tym bardziej cieszymy się, że wesprzemy tę najstarszą polską placówkę prowadzącą badania morza i rybołówstwa  – mówi Krzysztof Rodzik, członek Zarządu spółki Lotos Asfalt.

W komunikacie podano, że Lotos Asfalt sprzedaje paliwo morskie o zawartości siarki do 0,1 proc. - paliwo lekkie MGO oraz paliwa z grupy ULSFO (RMD80 i RME180). Naturalnym uzupełnieniem oferty spółki jest LNG – skroplony gaz ziemny. Odbiorcami oferowanych produktów są statki zawijające do polskich portów – promy, kontenerowce, masowce oraz inne wyspecjalizowane jednostki pływające. Wolumen dostarczonych w ubiegłym roku paliw morskich oscylował na poziomie 120 tys. ton.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.