Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego dla PERN

e-petrol.pl
2021-01-27 / 09:33
Świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego dla PERN

Po przeprowadzonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego postępowaniu sprawdzającym PERN otrzymał świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. Spółka podała, że potwierdzają one zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych.

ERN wyjaśnił, że przyznane uprawnienia wydano na siedem lat w przypadku informacji niejawnych oznaczonych klauzulą TAJNE lub jej zagranicznych odpowiedników, a w przypadku informacji niejawnych oznaczonych klauzulą POUFNE, ewentualnie jej zagranicznych odpowiedników - na 10 lat.

Spółka wyjaśniła, że celem postępowania dotyczącego bezpieczeństwa przemysłowego było ustalenie, czy posiada ona zdolność do ochrony informacji niejawnych m.in. w aspektach finansowych i organizacyjnych, a także kadrowych. Informując o otrzymanym potwierdzeniu, spółka podkreśliła, że znalazła się "w elitarnym gronie podmiotów gospodarczych posiadających świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego".

W informacji podano, że uzyskanie w 2020 r. certyfikatu ISO 27001 jest dowodem, że PERN spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa informacji oraz podejmuje ciągłe działania mające na celu doskonalenie tego obszaru.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.