Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

CBA zatrzymało kolejne osoby w związku z działaniem tzw. mafii paliwowej

e-petrol.pl
2021-01-22 / 10:20
CBA zatrzymało kolejne osoby w związku z działaniem tzw. mafii paliwowej

Centralne Biuro Antykorupcyjne podało, że funkcjonariusze jego łódzkiej delegatury zatrzymali na terenie Małopolski i Mazowsza dwóch mężczyzn. Są to kolejne czynności podjęte przez CBA w związku z dalszymi ustaleniami dotyczącymi działania tzw. mafii paliwowej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2013-2018.

W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że zatrzymani kontrolowali dwie spółki paliwowe, których nieformalnym celem było wyłącznie uszczuplenie należności publicznoprawnych z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT. Przeszukano miejsca zamieszkania zatrzymanych, a także inne wytypowane uprzednio lokalizacje.

Ze zgromadzonych informacji wynika, że grupa przestępcza wprowadziła do obrotu, a następnie fikcyjnie fakturowała towary w postaci oleju napędowego, oleju smarowego, benzyny oraz oleju rzepakowego. Wystawiano także poświadczające nieprawdę faktury i dokumentację księgową.

Zatrzymanym postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uszczuplenia należności Skarbu Państwa na kwotę ponad 300 tysięcy złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT.

Sprawę  działania tzw. mafii paliwowej, w której zarzuty usłyszało ponad 120 osób, prowadzą cztery delegatury CBA – białostocka, katowicka, łódzka i wrocławska – pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.