Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rozpoczynają się konsultacje Polskiej Strategii Wodorowej

e-petrol.pl
2021-01-15 / 09:51
Rozpoczynają się konsultacje Polskiej Strategii Wodorowej

W czwartek minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka poinformował, że ruszają konsultacje społeczne Polskiej Strategii Wodorowej. Zdaniem przedstawicieli rządu w najbliższych latach inwestycje w technologie wodorowe w Polsce mają wynieść kilkanaście miliardów złotych.

Kurtyka poinformował, że ruszają konsultacje Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r., które potrwają 30 dni. Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska dodał, że resort pracuje też nad odpowiednią ustawą - Prawem wodorowym oraz porozumieniem sektorowym ws. rozwoju technologii wodorowych.

Minister klimatu i środowiska podkreślił w swojej wypowiedzi, że technologie wodorowe mają przyczynić się m.in. do modernizacji polskiego sektora energetycznego oraz pomóc w sprawiedliwej transformacji regionów dziś uzależnionych od węgla.

Wiceminister dodał, że wodór jest paliwem przyszłości i jest jednym z elementów dążenia do niskoemisyjnej gospodarki. Ocenił, że te technologie pozwolą też sprawniej wychodzić z pocovidowego kryzysu gospodarczego.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.