Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Budowa stacji tankowania wodorem potrzebuje wsparcia

e-petrol.pl
2021-01-12 / 09:43
Budowa stacji tankowania wodorem potrzebuje wsparcia

W ocenie Konfederacji Lewiatan potrzebne jest wsparcie publiczne dla firm na budowę stacji do tankowania aut wodorem. Zdaniem Lewiatana pomoc publiczną powinny otrzymać również gospodarstwa domowe, które zainwestują w taką infrastrukturę.

W swoim stanowisku Konfederacja Lewiatan napisała, że wsparcie finansowe powinny otrzymać nie tylko podmioty, które budują stacje do tankowania aut, ale też osoby fizyczne oraz firmy, które będą inwestowały w stacje przeznaczone do tankowania wodorem innych pojazdów. Zaznaczono, że w gospodarstwach domowych ładuje się ok. 50 proc. samochodów elektrycznych, dlatego wsparcie infrastruktury domowej jest konieczne. Organizacja przygotowała też stanowisko dotyczące projektu rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy publicznej na infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastrukturę do tankowania wodoru.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.