Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen zwiększa pakiet akcji spółki Energa

e-petrol.pl
2020-11-26 / 09:07
Orlen zwiększa pakiet akcji spółki Energa

PKN Orlen poinformował, że podwyższa udział w kapitale Energi o kolejne 10,91 proc. Oznacza to, że w wyniku wezwania ogłoszonego we wrześniu br. koncern stanie się właścicielem akcji gdańskiej spółki, które stanowią ok. 90,92 proc. jej kapitału zakładowego.

Jak podał płocki koncern, transakcja ułatwi skuteczną integrację aktywów Grupy Orlen i Energa, a tym samym jeszcze lepsze wykorzystanie synergii płynących z ich połączenia, na czym zyskają także akcjonariusze i inwestorzy Grupy Orlen.

- Działamy zgodnie z planem, konsekwentnie dążąc do wykupu 100 proc. akcji spółki Energa. To inwestycja długoterminowa, o strategicznym dla nas znaczeniu. Mamy pewność, że przyszłość należy do silnych firm o zdywersyfikowanych obszarach działalności. Z determinacją budujemy więc koncern multienergetyczny o mocnych fundamentach, który sprosta wyzwaniom, jakie niosą globalne trendy w energetyce. Integracja polskiego sektora energetyczno-paliwowego jest niezbędna, by zrealizować ambitne cele. Chcemy do 2050 roku osiągnąć neutralność emisyjną, a co za tym idzie objąć pozycję lidera transformacji energetycznej w Europie Środkowej. Nasze działania przyniosą konkretne korzyści całej Grupie Orlen, jej akcjonariuszom, a także polskiej gospodarce – powiedział, cytowany w komunikacie spółki Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Połączenie Orlenu i Energi to największa tego typu transakcja na polskim rynku paliwowo-energetycznym. Proces zakupu został zrealizowany w ciągu 4 miesięcy. 
Słowa kluczowe: Energa, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.