Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen przejmuje największego przewoźnika drogowego paliw płynnych

e-petrol.pl
2020-11-23 / 09:55
Orlen przejmuje największego przewoźnika drogowego paliw płynnych

PKN Orlen poinformował w komunikacie prasowym o planach przejęcia za ok. 89 mln zł spółki OTP, największego przewoźnika drogowego paliw płynnych w Polsce.

W komunikacie Orlen podał, że spółka umacnia pozycję na rynku przewozów drogowych oraz inwestuje w rozwój i optymalizację procesów logistycznych. Jednym z elementów strategii w tym obszarze jest zakup spółki OTP - największego przewoźnika drogowego paliw płynnych w Polsce. Powstał on na bazie aktywów Orlen Transport, którego sprzedaż do Grupy Trans Polonia została zainicjowana w listopadzie 2015 r . Szacunkowa wartość planowanej transakcji to ok. 89 mln zł.

Jak ocenił PKN Orlen, transakcja umożliwi wzrost efektywności dotychczasowych procesów logistycznych w całej Grupie Orlen. Ponadto przejęcie doświadczonego podmiotu z wysokimi kompetencjami w obszarze przewozów drogowych to efekt wnikliwych analiz branży transportowej i zachodzących w niej zmian w ostatnich latach - podkreślono w informacji. 

Jednym z warunków zawieszających transakcję zakupu OTP będzie zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Słowa kluczowe: OTP, PKN Orlen, przejęcie

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.