Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

CBA ujawnia fikcyjne faktury na 1,3 mld zł w sprawie mafii paliwowej

e-petrol.pl
2020-11-20 / 09:58
CBA ujawnia fikcyjne faktury na 1,3 mld zł w sprawie mafii paliwowej

Funkcjonariusze łódzkiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontynuują czynności w związku ze śledztwem dotyczącym działania ,,mafii paliwowej” na terytorium RP w latach 2013-2018. W czwartek CBA poinformowało, że posługiwanie się nierzetelnymi fakturami na kwotę około 1,3 mld zł to jeden z zarzutów, który usłyszała kolejna osoba zatrzymana do sprawy tzw. mafii paliwowej.

Jak podało CBA, w związku z tą sprawą zatrzymano na Mazowszu kolejną osobę. Tym razem to obywatel Łotwy, syn założyciela i kierującego zorganizowaną grupą przestępczą, który ukrywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zatrzymany w przestępczym schemacie pełnił funkcję prezesa zarządu oraz udziałowca spółki zajmującej się obrotem paliwem w latach 2013 – 2015.

Zatrzymanemu mężczyźnie zarzuca się posłużenie się nierzetelnymi fakturami na łączną kwotę około 1,3 mld złotych oraz narażenie na uszczuplenie i uszczuplenie należności Skarbu Państwa na kwotę około 300 mln złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT. Łącznie w postępowaniu prowadzonym przez kilka delegatur CBA  zarzuty usłyszało 110 osób.   

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.