Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

PKN Orlen i Lotos wesprą utworzenie szpitali tymczasowych

e-petrol.pl
2020-11-02 / 09:50
PKN Orlen i Lotos wesprą utworzenie szpitali tymczasowych

PKN Orlen po raz kolejny włącza się w walkę z drugą falą pandemii COVID-19 i zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku i w Ostrołęce. Także Grupa Lotos przy współpracy z rządem wybuduje szpital tymczasowy na Pomorzu.

W piątek Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało, że KGHM, Lotos, PKN Orlen, PKO Bank Polski, Tauron, Totalizator Sportowy oraz Węglokoks wybudują szpitale tymczasowe dla osób chorych na COVID-19.

PKN Orlen od początku trwania pandemii aktywnie wspierał walkę z COVID-19 w całej Polsce. Łącznie na ten cel przeznaczył ponad 120 mln zł. W sobotę szef Orlenu Daniel Obajtek zapowiedział, że pierwsza pula łóżek w szpitalu w Płocku będzie gotowa do 20 listopada. Podobny model zostanie zastosowany także w drugim szpitalu, który zbuduje Orlen.

Grupa Lotos podała, że także przy współpracy z rządem wybuduje szpital tymczasowy na Pomorzu. Wstępnie w planach jest zorganizowanie do 400 łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem. W spółce powołano specjalny zespół, który w uzgodnieniu z wojewodą oraz wybranym szpitalem patronackim ustala szczegóły tej inwestycji.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.