Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Grupa PKN Orlen zakłada spadek przerobu ropy

e-petrol.pl
2020-10-29 / 13:30
Grupa PKN Orlen zakłada spadek przerobu ropy

Grupa PKN Orlen poinformowała, że zakłada przerób ropy w swoich rafineriach w czwartym kwartale 2020 roku na poziomie 7,8 mln ton. Konrad Włodarczyk, zastępca dyrektora zespołu relacji inwestorskich PKN Orlen poinformował, że moce produkcyjne grupy będą wykorzystane w ok. 88 proc.

Włodarczyk podczas czwartkowej telekonferencji dla analityków powiedział, że Orlen planuje mniejszy przerób w ujęciu kwartał do kwartału, ale ostateczne wielkości będą uzależnione od popytu i otoczenia makro, które nadal jest wymagające, zwłaszcza gdy patrzymy na stronę popytową.

W trzecim kwartale 2020 roku przerób ropy naftowej w rafineriach grupy PKN Orlen wyniósł 8,2 mln ton, a łączne wykorzystanie mocy produkcyjnych sięgnęło 93 proc.
W rozbiciu na poszczególne rafinerie grupa zakłada, że w czwartym kwartale wykorzystanie mocy produkcyjnych w PKN Orlen wyniesie 96 proc., w Unipetrolu 87 proc, a w Orlen Lietuva 75 proc.
Słowa kluczowe: PKN Orlen, przerób ropy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.