Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen zwiększy bezpieczeństwo na stacjach

e-petrol.pl
2020-10-22 / 09:23
Orlen zwiększy bezpieczeństwo na stacjach

PKN Orlen wyposaża stacje paliw w dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Do końca października br. w całej sieci pod marką Orlen będą działać specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców przygotowano również rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo. W ofercie wszystkich stacji dostępne są maski ochronne oraz płyn do dezynfekcji.

- Stacje paliw są kluczowe dla funkcjonowania całej gospodarki i społeczeństwa. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników stacji konsekwentnie podwyższamy standardy obsługi na stacjach paliw, których celem jest ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od  początku pandemii podejmowaliśmy wiele działań, dzięki którym zapewniliśmy bezpieczeństwo w naszych obiektach. Jako pierwsi w Polsce wyposażamy stacje w profesjonalne sterylizatory pomieszczeń. Zachęcamy również do korzystania ze sprawdzonych rozwiązań. W całej sieci Orlen kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, a o sprawne tankowanie dbają mobilni kasjerzy – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Sterylizatory znajdą się na wszystkich 1792 stacjach paliw Orlen w całej Polsce. Na bieżąco będą filtrować i oczyszczać powietrze.  Również sieci zagraniczne należąca do Grupy Orlen wprowadzą takie rozwiązania w swoich obiektach. 

Operator największej polskiej sieci stacji przypomniał też, że kierowcy mogą także płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, korzystając z aplikacji VITAY z usługą Orlen Pay, a na wybranych 382 stacjach paliw Orlen w Polsce płatność za tankowanie bez wchodzenia do budynku stacji umożliwiają mobilni kasjerzy.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.