Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PGNiG dołącza do wodorowego sojuszu

e-petrol.pl
2020-10-15 / 09:39
PGNiG dołącza do wodorowego sojuszu

Spółka dołączyła do Europejskiego Sojuszu na rzecz Czystego Wodoru (ECH2A) , stworzonego przez Komisję Europejską.

Sojusz jest platformą współpracy przy tworzeniu łańcucha wartości wokół gospodarki wodorowej w Europie i ma wspierać tworzenie gospodarki opartej o czysty wodór, podał spółka w komunikacie. Skupia on już ponad 250 podmiotów wśród których są m.in. wiodące światowe koncerny energetyczne, instytucje rządowe, samorządowe i naukowe.

- Przyłączenie się do sojuszu stworzonego przez Komisję Europejską pozwoli nam czerpać z wiedzy i doświadczenia obecnych w nim partnerów, realizujących już działania związane z czystym wodorem. Aktywny udział w sojuszu pozwoli nam także na realny wpływ na tworzenie unijnych regulacji związanych z rozwojem technologii wodorowych, na włączenie się w proces transformacji sektora energetycznego na poziomie europejskim  – powiedział cytowany w komunikacie spółki Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.