Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Rozwój sektora biogazu i biometanu przyspieszy?

e-petrol.pl
2020-10-14 / 09:50
Rozwój sektora biogazu i biometanu przyspieszy?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz przedstawiciele branży biogazowej, transportowej, sektora przesyłu i świata nauki podpisali wczoraj list intencyjny na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu w Polsce.

W ocenie Michała Kurtyki, szefa resortu klimatu i środowiska rozwój produkcji biogazu i biometanu ma kluczowe znaczenie w procesie transformacji gospodarki w kierunku niskoemisyjnym. 

- Zwiększenie wytwarzania energii z biogazu i biometanu przyczyni się do dywersyfikacji źródeł energii i podniesienia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, a także wpłynie na realizację celów polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej. To również ważny element walki o poprawę jakości powietrza – powiedział minister Kurtyka. Jego zdaniem podpisanie listu będzi dla rządu zobowiązaniem do wysiłków, m.in. w zakresie regulacji, które pozwolą branży na rozwój.

Potencjał w sektorze biogazu i biometanu widzi też Józef Węgrecki z PKN Orlen. Jego zdaniem biogaz na dużą skalę można w Polsce upowszechnić szybciej niż produkcję energii z wiatru czy słońca.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.